Дачић је том приликом изјавио да се овај споразум пре свега односи на размену информација, искустава и достигнућа у домену техничко-технолошког развоја полицијских структура, обуке и усавршавања кадрова.
То се практично односи на све линије рада у нашем министарству од борбе против организованог и високотехнолошког криминала до супротстављања илегалним миграцијама, трговини људима, наркотицима и оружјем, навео је Дачић и позвао кинеског министра да следеће године посети Србију.
Ђијанџу је истакао да је ово изванредна прилика за развој не само политичких него и односа у свим другим сферама – економији, култури, уметности, спорту, науци, технологији и целокупном безбедносном сектору.
Он је у разговору са Дачићем указао на пријатељске односе између два народа и две земље.
Такође, Ђијанџу је упутио предлог да делегације два министарства почну разговоре о конкретној сарадњи у борби против трансконтиненталног криминала, трговине оружјем, дрогом, људима, али и у области високотехнолошког криминала.
Дачић се у име Владе Републике Србије захвалио НР Кини на јучерашњем образложењу става у вези са расправом пред Међународним судом правде у Хагу и захтевом Србије да се оспори легалност једностраног проглашења независности Косова.
Као што знамо, Кина је иступила у корист Србије, у корист нашег става, а ми смо, с друге стране, истакли подршку територијалном интегритету и јединству Кине, указао је Дачић.
Према његовим речима, важно је истаћи да је потпредседник Владе и министар јавне безбедности НР Кине отворено рекао да Кина Србију сматра својим главним и најпоузданијим политичким партнером у југоисточној Европи.
Дачић је током боравка у Кини посетио Забрањени град и Храм неба у Пекингу.