Шарчевић је на пријему, којем су присуствовали и Јован Петронијевић, Ђорђе Јовићевић, Огњен Миладиновић и Илија Иванишевић, који су се пласирали у четвртфинале, честитао учесницима тог такмичења на изузетним резултатима.
Министар је поручио да је остварени успех мотив за друге младе људе који би да следе њихов пример, додавши да ће ресорно министарство настојати да промовише најбоље ученике, студенте и научнике.
Он је упутио позив члановима дебатног тима да дају предлог о томе како да се организује такмичење на националном нивоу.
Шарчевић је студентима поручио да увек могу да рачунају на подршку ресорног министарства, најавивши скори почетак јавне расправе о новом закону о високом образовању, који ће пре свега бити у функцији обезбеђивања квалитетнијег образовања.
Да бисмо помогли студентима неопходно је да сарађујемо и разговарамо, а предуслов је да се студенти боље организују и имају јединствене ставове, закључио је он.
Помоћник министра за развој и високо образовање Весна Мандић рекла је да је Министарство буџетом за ову годину предвидело новац за пројекат који ће се бавити организовањем студентских такмичења и награђивањем, а већ у фебруару почиње такмичење за најбољу студентску идеју.
Студент Ђорђе Јовићевић истакао је да постоји седам дебатних клубова на факултетима и пет у средњим школама, и то углавном у Београду.
Основни дебатни курсеви су бесплатни, рекао је он, упозоривши истовремено на то да поједини студенти имају проблем да дођу до новца који им је потребан за одлазак на међународна такмичења, наводи се у саопштењу Министарства просвете, науке и технолошког развоја.