Аутор:
Танјуг
Матић је на конференцији за новинаре Центра за унапређење културе живота и рада – ЖИР, поводом представљања пројекта „Информацијом против дигиталног насиља“, објаснила да ће на тај начин сви грађани моћи да се информишу и едукују на тему безбедности на интернету, али и да пријаве непримерене, узнемирујуће и опасне садржаје и ситуације.
Она је истакла да је поред институционалног реаговања у овој области, од великог значаја и подршка грађанским иницијативама за повећање дигиталне безбедности и дигиталне писмености најмлађих.
Министарство је подржало пројекат „Информацијом против дигиталног насиља“, препознавши у овом предлогу метод који у данашњој екранској култури има најпродорнији утицај, нагласила је Матић уз оцену да обраћање грађанима, а нарочито деци, има најјачи ефекат управо путем видео формата.
Овакве иницијативе и програми значајно доприносе непосредном, брзом допирању до свести деце о безбедносним ризицима са којима могу да се суоче у онлајн окружењу, додала је она.
Матић је подсетила на то да је Министарство трговине, туризма и телекомуникација, у оквиру програма подршке програмима невладиних организација, за ову годину подржало и друге програме из области безбедности деце на интернету, за укупно 20 невладиних организација.
Она је изразила очекивање да ће и остали пројекти бити довољно видљиви и продорни, како би што већи број деце али и одраслих, постао свестан потенцијалних ризика коришћења интернета, наводи се у саопштењу Министарства трговине, туризма и телекомуникација.