Аутор:
minrzs.gov.rs
Ђорђевић је том приликом истакао да је Министарство покренуло иницијативу за измену и допуну закона како би ова сфера, која обухвата део нашег становништва, била ефикаснија, уређенија и доступнија тим друштвеним групама.
Он је исказао захвалност амбасадорима Шведске и Швајцарске – Јану Лундину и Филипу Геу, који су такође присуствовали скупу, на томе што помажу Србији у овом домену и што ће поступање њихових земаља у овој области бити пример добре праксе нашој земљи.
Према његовим речима, поред измене и допуне неких закона, ресорно министарство жели да категоризује и препозна које су то групе које треба да се укључе у социјалну инклузију.
Лундин је подсетио на то да Шведска годишње подржава реформе у Србији са приближно 10 милиона евра, од чега се део одваја за социјалну сферу.
Србија и Шведска годинама уназад организују разне социјалне пројекте, а један од њих био је и укључење Рома у радно тржиште, додао је амбасадор.
Ге је нагласио да је Швајцарска веома посвећена овој области, а добар показатељ те посвећености јесте снажна подршка Швајцарске агенције за развој и сарадњу (SDC) процесу социјалних реформи у Србији.
Менаџер Тима за социјално укључивање и смањење сиромаштва Иван Секуловић поручио је да ће тај тим наставити да се посвећује како европским интеграцијама у процесу преговарања, тако и широј платформи друштвеног развоја.
Он је, осврнувши се на резултате Тима, истакао да је Србија прва земља ван ЕУ која је увела индекс родне равноправности, као и да су пројекти запошљавања младих који се спроводе уз подршку Швајцарске, већ привукли пажњу као иновативни.