Израду првог државног извештаја који Србија подноси ГРЕВИО експертској групи - међународном телу које је надлежно за праћење реализације, водило је Координационо тело за родну равноправност у сарадњи са 260 субјеката, са националног, покрајинског и локалног нивоа.
Посебно истичемо задовољство јер је остварен велики одзив са локалног нивоа, што говори у прилог јасном и чврстом успостављању локалних механизама за родну равноправност, што је и предуслов да се ова област унапређује.
Након што Србија преда извештај ГРЕВИО, уследиће двогодишњи процес евалуације извештаја и активности које је држава предузела обавезавши се на примену Истанбулске конвенције.
У питању је веома важан процес који ће нашој земљи дати смернице и препоруке за даље активности усмерене на борбу против родно заснованог насиља.
Координационо тело за родну равноправност, као институција препозната од Савета Европе за координацију извештавања и прикупљања свих релевантних информација и података потребних за припрему државног извештаја ГРЕВИО експертској групи, захваљује свим партнерима и ресорним институцијама које су дале допринос у припреми овог важног документа.
Први државни извештај, у којем су наведене све важне законодавне и стратешке мере које држава предузима у борби против родно заснованог насиља, поткрепљене релевантним статистичким подацима, биће доступан јавности након што извештај буде предат ГРЕВИО групи наредне недеље, наводи се у саопштењу Кабинета потпредседника Владе и председника Координационог тела за родну равноправност.