Аутор:
Танјуг
Поповић је обилазећи домаћинство и предузетничку радњу Јасминке Ђуровић из тог града, рекао да програм женског иновативног предузетништва има за циљ да код жена и девојака што више промовише отварање предузетничких радњи.
Он је објаснио да се на расписани јавни позив могу јавити и организације, али и локалне самоуправе у Србији.
Организације могу да добију средства у висини до 10 милиона динара, а локалне самоуправе до 15 милиона динара, навео је он, додавши да су сва средства која је држава обезбедила бесповратна.
Према његовим речима, жеља државе је да се што више жена обучи, али и да добију грантове како би куповином неке нове производне опреме или услуга, могле да буду конкурентније на тржишту.
Некоме је потребна опрема, некоме помоћ у продаји, маркетиншкој делатности или у реализацији својих производа како би били успешнији и на домаћем, а можда и на страном тржишту, рекао је министар.
Поповић је указао на то да је у укупном процесу подстицања женског иновативног предузетништва у Србији веома важно радити на едукацији девојчица од 12 и 13 година, како је то иначе случај у Европској унији, где се оне од тог узраста образују у основним вештинама програмирања, у математици и ИТ-у, али такође и у другим делатностима које су везане за село и град.
Он је истакао да су породичне фирме, попут ове коју води Јасминка Ђуровић, стуб европске економије и подсетио на то да у Аустрији, Немачкој, Италији или Мађарској, 70 до 80 одсто свих компанија су управо мале породичне фирме.
Предузетница Јасминка Ђуровић, која производи џемове и сокове, рекла је да би јој много значило када би добила део средства, те да би тај новац уложила у набавку расхладне коморе и на тај начин унапредила своју производњу.
Поповић се састао данас и са председником Општине Косјерић Жарком Ђокићем, и отворио манифестацију "Чобански дани".