Драган Приморац и Александар Поповић
Министар Поповић је на конференцији за новинаре изразио уверење да је наука у стању да покрене делове привреде и у Србији и Хрватској, уз оцену да, због комплементарности научних система две земље, заједничким радом ова два министарства могу да постигну много више него што би било остварено простим збиром појединачних учинака, што је у интересу и једне и друге стране.
Према његовим речима, током данашњег састанка постигнут је договор о почетку рада на заједничким научним пројектима у које би били укључени истраживачи из Србије и Хрватске, а које би финансирала два министарства, као и о финансирању научних пројеката који су од значаја за Србе у Хрватској, односно Хрвате у Србији.
Поповић је најавио да ће до краја године у Београду или Загребу бити одржан још један састанак на коме би се представници два министарства договорили о начинима остваривања ове сарадње.
Министар Приморац оценио је да је парафирање Меморандума о почетку српско-хрватског програма научно-технолошке сарадње од великог значаја за пружање финансијске подршке већ постојећим научним пројектима на којима сарађују институције из Србије и Хрватске.
Приморац је, као посебно интересантан, оценио пројекат сарадње великих хрватских института са Институтом "Михајло Пупин" који, према његовим речима, има сјајне развојне програме. Он је додао да је током данашње посете хрватске делегације овој установи предложена могућност заједничког наступања на трећим тржиштима, и то посебно оним која траже познавање високих технологија и знања, а које појединачне државе тешко могу испратити.
Он је нагласио да је са министром Поповићем договорена и сарадња у организацији заједничког рецензентског система, у који би се укључиле и друге државе (Аустрија, Италија, Словенија и Мађарска), у циљу што квалитетније селекције научних пројеката.
Према његовим речима, хрватско Министарство науке заинтересовано је и за сарадњу на пројектима издаваштва, али и технолошким пројектима, који су од велике важности за развој привреде.