Радомир Наумов
Наумов је у изјави агенцији Бета навео да се још увек анализира исплативост завршетка тог постројења имајући у виду да је његова градња започета одавно при знатно нижем степену развоја технологије.
Министар је нагласио да се сви потенцијални инвеститори прво интересују за то какво ће бити политичко стање у Србији, какво ће бити тржиште, да ли ће они, кад уложе капитал, моћи да заврше "Колубару Б", али оно што их највише интересује је да ли ће онда струју моћи да продају по ценама које њима одговарају како би им се инвестиција вратила.
Ако цена струје остане оваква каква је тренутно, ниједан инвеститор неће пристати да радове на "Колубари Б" приведе крају, нагласио је Наумов и додао да је неопходно размишљати и о другим изворима енергије, посебно обновљивим изворима као што су биомаса, геотермалне воде, ветар, соларна енергија.
Он је указао на то да је поступак гасификације веома битан како би се смањио притисак на потрошњу електричне енергије, уз напомену да за Србију велики изазов представља изградња два гасоводна правца, једног из Румуније, а другог из Бугарске.
Према његовим речима, Србији ће око 2010. године недостајати један енергетски извор снаге око 800 мегавата како би сама могла да у потпуности покрије потребе за струјом.
Наумов је оценио да је према Стратегији развоја енергетике то снага која ће недостајати ако желимо да у потпуности сопственом производњом покријемо потребе индустрије и јавне и комерцијалне потрошње за електричном енергијом. Ствар политике је да ли ће тај недостатак бити надокнађен изградњом нових производних капацитета или увозом струје, објаснио је министар рударства и енергетике.