Антић је, гостујући у Јутарњем програму Телевизије "Пинк", објаснио да ће снага новог блока износити 350 мегавата, уз напомену да пројекат подразумева и проширење копа "Дрмно" и повећање производње угља.
Он је оценио да је са кинеском банком остварен повољан финансијски аранжман са роком отплате од 20 година и седам година грејс периода, и додао да ће се након ратификације споразума у парламенту одмах почети са радовима, који ће трајати пет година.
Министар је оценио да је Трећи састанак лидера Кине и земаља централне и источне Европе у Београду веома важан политички и економски скуп и да има велики значај за Србију.
За нашу земљу је, како је нагласио, од кључне важности да ради на инфраструктури, да уђе у енергетске пројекте и да привуче директне кинеске инвестиције.
Од првих 10 милијарди долара, колико је кинеска страна предвидела за инвестирање у 16 земаља, до сада је потрошено приближно 8,5 милијарди долара, при чему је Србија била пионир у многим пројектима, почев од ТЕ "Костолац" до деонице аутопута на Коридору 11, прецизирао је Антић.
Он је најавио да постоји шанса да се склопи уговор за концесију за одређене деонице на Коридору 11 са кинеским компанијама, и напоменуо да су, када је реч о железници, ствари за нијансу комплексније.
Говорећи о споразуму о успостављању ваздушног саобраћаја, министар је рекао да је један од елемената завршног документа самита да се покуша успостављање директног ваздушног саобраћаја свих земаља учесница скупа са Кином.
Антић је изразио уверење да би Београд могао да буде чвориште овог дела источне Европе и западног Балкана.