Дачић је, изражавајући задовољство због тога што је Србија домаћин самита премијера, истакао да то јасно показује значај стратешког партнерства НР Кине и Републике Србије и доприноси његовом даљем јачању, при чему Србија организацијом овог значајног скупа потврђује да је све значајнији чинилац у региону.
Први потпредседник Владе је нагласио да Србија придаје велики значај механизму сарадње Кина–ЦИЕЗ, посебно на економском плану, као и да је наша земља заинтересована за даље продубљивање овог вида сарадње и повећање кинеских улагања у Србију.
Ји је, похваливши Србију за успешну организацију самита, изразио задовољство због потписивања важних споразума у оквиру механизма сарадње Кина–ЦИЕЗ.
Кина, како је истакао, придаје посебан значај јачању сарадње са Србијом у свим областима.
У разговору је изражено задовољство због реализације пројекта моста Земун–Борча и нових договора у вези са пројектом модернизације пруге Београд – Будимпешта, као и пројектом Костолац Б - друга фаза.
Ји је пренео захвалност Дачићу на личном ангажману око иницирања пројекта пруге Београд–Будимпешта, имајући у виду да је договор о том пројекту постигнут на прошлом самиту премијера у Букурешту.
Дачић је обавестио свог саговорника о предстојећем
председавању Србије ОЕБС-у, на чему му је министар спољних послова Кине честитао и изразио уверење да ће Србија играти важну улогу у тој организацији.
Такође, Ји је упутио позив Дачићу да посети Кину, што је он и прихватио, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова.