Изложба обухвата 23 протекла столећа, колико је новац присутан на тлу Београда, и подељена је у десет организационих целина - од времена Келта до хиперинфлације у последњој Југославији.
Један од највреднијих експоната на изложби је златник из доба турског султана Сулејмана И из 16. века, који је један од шест познатих примерака у свету.
У оквиру пројекта "Београдски идентитет", у библиотеци "Милутин Бојић" са књижевницом Светланом Велмар-Јанковић и професором Филолошког факултета Јованом Пејчићем одржан је разговор на тему "Београд у књижевности, књижевност у Београду".
Пејчић је говорио о "београдском стилу" у књижевности, који је своје врхунце доживео у писању Богдана Поповића, Јована Скерлића и Слободана Јовановића.
Велмар-Јанковић је нагласила да је Београд град у коме постоје слојеви прошлости који се мешају и који делују и данас кроз колективно памћење његових становника.
У библиотеци је отворена и изложба "Београд - престоница деспота Стефана", на којој је град представљен кроз слике и записе о том времену.
Београђани ће до 24. априла, на билбордима од Бранковог моста до Историјског архива Београда, моћи да погледају изложбу "600 година Београда као српске престонице".
На фасади палате "Албанија" од 16. априла постављен је "принт" "Сегменти времена", инспирисан орнаментиком Византије и фолклорним мотивима, ауторке Весне Голубовић.