Поповић је на конференцији за новинаре истакао да је циљ ове акције систематизација свега чиме наша наука располаже, како би се много организованије него до сада кренуло у освајање домаћег и иностраног тржишта и на тај начин унело што више новца у српску науку.
Он је најавио да ће бити направљена база података конкретних пројеката за чије се пласирање на тржиште очекује помоћ Министарства спољних послова СЦГ, Привредне коморе Србије, страних амбасада у Београду, као и наших представништава у иностранству.
Акција ће званично почети у понедељак, 25. априла, имаће трајан карактер, а њоме ће руководити колегијум чији ће чланови покривати неку од области које имају тржишни капацитет, као што су биотехнологија или различите врсте технологија везаних за медицину, пољопривреду, хемију, физику, грађевину и информационе технологије, навео је је Поповић.
Сваки члан колегијума оформиће у својој области мрежу сачињену од конкретних пројеката који ће бити понуђени на тржишту јер су науци потребна интензивна улагања из привреде која могу остваривати нови профит, објаснио је он и додао да извозом технологија одређене гране индустрије могу да буду запослене на извозним пословима.
Министар је истакао да би новац, који би захваљујући акцији "1.000 српских технологија" ушао у нашу земљу, значајно растеретио буџетска улагања у науку, тако да би оне науке које по природи не могу да буду присутне на тржишту могле да добију већи део средстава из буџета.