Вуксановић је на конференцији за новинаре, одржаној после седнице Владе, истакао да је, према оценама родитеља и ученика, овогодишња организација уписа, односно квалификационог испита, била беспрекорна.
Задаци су били прилагођени свим ђацима тако да су сви на време могли да заврше испит, указао је Вуксановић и изразио задовољство што је прва фаза уписа у средње школе завршена успешно.
Министар је, говорећи о Одлуци о изменама и допунама мреже средњих школа у Републици Србији која је усвојена на данашњој седници Владе, нагласио да је реч о проширењу подручја рада одређених стручних профила на основу консултација са скупштинама општина и тржиштем рада.
То значи убрзан темпо спровођења Стратегије и реформи у образовању у циљу прилагођавања образовног система потребама наше привреде, објаснио је министар.
Према његовим речима, ове године утврђено је 8 нових профила, а очекује се да од наредне школске године наш образовни систем постане још еластичнији и флексибилнији.
Вуксановић је нагласио да овај начин реформисања система образовања у Србији има апсолутну подршку Савета Европе, што је недавно у Стразбуру потврђено делегацији Министарства просвете. Он је навео да се реформе образовања у европским државама спроводе такође са циљем прилагођавања образовања потребама привреде сваке државе појединачно како би се избегло стварање непрегледних редова незапослених образовних кадрова.
Министар рударства и енергетике Радомир Наумов изјавио је да је Влада Србије у циљу спречавања поремећаја тржишта нафте и нафтних деривата, посебно у јеку пољопривредних радова, одлучила да одобри интервентни увоз 30.000 тона дизела Д-2, што је сагласно и Уредби о начину увоза и прераде нафте.
Према одобрењу Владе, "Нафтна индустрија Србије" Нови Сад дужна је да реализује овај увоз до 31. јула ове године, прецизирао је Наумов.
Он је напоменуо да је поремећај на тржишту нафте и нафтних деривата наступио пре свега због повећане потрошње горива пољопривредне механизације, неиспуњавања обавеза приватних нафтних прометника у склопу попуњавања целог енергетског биланса, као и због недовољних резерви којима располаже Дирекција за робне резерве.
Министар рударства је, говорећи о сагласности Владе на Статут "Електропривреде Србије", новог предузећа које настаје реорганизацијом постојећег, нагласио да је реч о директној примени и имплементацији Закона о енергетици.
Такође, донете су одлуке и дате сагласности на статуте и формирање још неколико привредних друштава у области електроенергетике, чиме се успешно наставља процес реструктурирања у овој области, додао је Наумов.
Он је најавио да ће 29. и 30. јуна предводити делегацију Министарства која ће посетити Брисел, где ће имати више важних сусрета, између осталог, и са комесаром Европске комисије за енергетику, јер је Србија, како је оценио, постала интересантна земља како због формирања енергетског тржишта, тако и због доминације снаге и знања у овој области.