На састанку је истакнуто да српски народ, као народ који је у ратовима током прошлог века претрпео највеће жртве, има посебну моралну обавезу да се расветле и осуде сви ратни злочини.
Због тога, најоштрије су осуђени и сви злочини извршени током грађанског рата према припадницима других народа, као и масовни ратни злочин почињен у Сребреници.
Такође, најоштрије су осуђени сви злочини почињени према српском народу, при чему је наглашено да су и даље остали нерасветљени и некажњени ратни злочини учињени у "Бљеску", "Олуји", Сарајеву, Тузли, Братунцу и другим местима.
У разговору је истакнуто да су починиоци ратних злочина увек појединци и да као појединци морају одговарати за то, као и да ниједан злочин не сме остати некажњен како би се спречило њихово понављање.
Учесници састанка оценили су да је досадашњи модел сарадње са Хашким трибуналом дао значајне резултате и истакли да ће сарадња бити настављена како би се до краја решило питање испуњавања међународних обавеза.
Током сусрета указано је и на значај доследног поштовања Дејтонског споразума који је међународни гарант стабилности Босне и Херцеговине.
Посебна пажња посвећена је и привредним темама, при чему је обострано исказан интерес за већу привредну сарадњу и договорено да се, у циљу унапређења сарадње у области привреде, интензивирају контакти две владе и ресорних министарстава.
Састанку су присуствовали и министри унутрашњих послова Србије и Републике Српске Драган Јочић и Дарко Матијашевић, као и министар привреде у Влади Републике Србије Предраг Бубало.