Представници Србије су, уз подршку Канадско-српске привредне коморе и амбасада двеју земаља, и ове године присутни на "Пидаку", који је окупио све највеће светске рударске компаније.
Антић је објаснио да је у питању форум на којем се разговара о будућности рударства у свету, најновијим технологијама рударења, а где је Србија препозната као једна од држава која има велики потенцијал да развија свој рударски сектор.
Он је напоменуо да се једна од тема на форуму односила и на западно-тетијански географски појас, додавши да су на скупу представљени значајни потенцијали рударства у Србији.
Људи из тог бизниса препознају Србију као добро место за улагање, будући да је политички стабилна и има потпуно предвидив оквир за инвестиције и то је земља у коју они желе да дођу и буду део наших развојних пројеката, истакао је Антић.
Министар је указао на то да у Србији у овом тренутку има око 160 истражних поља на којима истраживања обавља око 100 компанија, а више од трећине су стране компаније.
Он је такође подсетио на податак да је у 2019. години, само у истраживања у сектору рударства, инвестирано око 140 милиона долара.
Пред стручном и пословном јавношћу на скупу у Канади наша земља је представила, између осталих, и пројекте Чукару Пеки и Јадар, који су, према речима министра, препознати у свету као пројекти светске класе.
Антић се са делегацијом из Србије састао и са канадским министром за природне ресурсе и рударство Шејмусом Ореганом са којим је, како је оценио, имао добре разговоре.
Током сусрета смо констатовали да ће рударство, пре свега зелено, одговорно рударство, дати кључни допринос у новим светским развојним политикама, пренео је министар.
Одрживи развој, ''грин дил'', све то мора бити базирано пре свега на минералима, који ће омогућити развој тих најсавременијих технологија, рекао је он.