Посматрано по секторима, у јануару 2006. у односу на исти месец 2005. године забележен је раст у сектору прерађивачке индустрије од 1,8 одсто, док је у сектору производње и дистрибуције електричне енергије, гаса и воде забележен пад од 1 одсто, а у сектору вађења руда и камена пад од 2,4 одсто.
Посматрано по наменским групама, у јануару ове године у односу на јануар 2005. дошло је до раста у производњи трајних производа за широку потрошњу за 21,8 одсто, капиталних производа за 7 одсто и нетрајних производа за широку потрошњу за 6,7 одсто, док је пад забележен код енергије за 2,1 одсто и интермедијарних производа, осим енергије, за 4,4 одсто.
Обим индустријске производње у јануару ове године у односу на јануар прошле бележи раст код 12 области које у структури индустријске производње учествују са 44 одсто и пад код 17 области, чије је учешће у структури индустријске производње 56 одсто.
Највећи утицај на раст у јануару 2006. у односу на јануар 2005. године имале су производња дуванских производа, уређаја за дизање и преношење, меса и производа од меса, прерада и конзервисање воћа и поврћа и производња намештаја.
Највећи негативан утицај имале су производња основних метала, хемикалија и хемијских производа и кокса и деривата нафте.
Десезонирање индекса индустријске производње за јануар 2006. године, у односу на просек 2005. године, за индустрију укупно показује да је остварен раст од 1,1 одсто, а за прерађивачку индустрију раст од 2,4 одсто.
Производња малих и средњих предузећа која нису обухваћена редовним статистичким истраживањем прати се на узорку од 336 изабраних јединица, а у јануару 2006. тражене податке доставило је 76 предузећа. Када се укључи оцена индустријске производње малих и средњих предузећа из узорка, индустријска производња у јануару ове у односу на просек прошле године код укупне индустријске производње мања је за 14,5 одсто, а код прерађивачке индустрије за 23,4 одсто.