Марић је на конференцији за новинаре у Влади Србије рекао да се све док се вода не повуче неће саопштавати број жртава, али и потврдио да су спасиоци почели да извлаче прва тела настрадалих.
Из те, најкритичније тачке у Србији, људи се могу евакуисати само чамцима и хеликоптерима, а након евакуације они се пребацују аутобусима до Београда, где им је обезбеђен смештај, нагласио је начелник Сектора за ванредне ситуације.
Он је упозорио на то да је дошло до пробијања савског насипа код ТЕНТ-а у дужини од 100 метара, и да ће, уколико се тај проблем не санира, на чему се интензивно ради, ситуација у Обреновцу поподне бити много тежа.
У тој београдској општини на делу је трка са временом и жеља да се стигне до свих, истакао је Марић и подсетио на то да је у акцију спасавања у Обреновцу укључено више од 100 чамаца, као и хеликоптери ВС и МУП-а.
Према његовим речима, акција спасавања ишла је по пријавама грађана, при чему је реч о хиљадама људи који су угрожени, а на евакуацију чекају и труднице, слаби и болесни.
Марић је додао да је то био план акције који је текао јуче и ноћас, и додао да се данас из часа у час увећава број екипа које долазе у Обреновац.
Поред руских спасилаца, како је истакао, у помоћ су притекли и бугарски спасиоци који су ангажовани у Свилајнцу, као и словеначки спасиоци, а очекује се и помоћ из Аустрије и Немачке, што ће интензивирати процес евакуације.
Када је реч о Шапцу, јуче је урађен велики посао, оценио је помоћник министра и саопштио да је током ноћи више од 6.000 грађана, припадника МУП-а и Војске Србије мукотрпно радило на терену, што је резултирало одбраном овог града од водене стихије.
Насипи на свим критичним тачкама на Сави код Шапца за сада издржавају налете воде, али се очекује надирање Саве, па је одбрана тог града приоритет, закључио је Марић.