Привремени састав Војске Србије јачине вода ABHO почео је у општини Уб асанацију и биолошку деконтаминацију простора и пољопривредних добара са највећом концентрацијом угинулих животиња.
Војним хеликоптерима превозе се и спасилачки тимови, и медицинско особље.
Са локације Уровци у Обреновцу, где су се налазили мештани евакуисани из Обреновца и околине, хеликоптерима Војске Србије сви су превезени на сигурно. Јуче и данас Војска је хеликоптерима евакуисала 2.795 особа.
На бедемима између села Шеварице и Дреновац, где је једна од три критичне тачке одбране Шапца, ангажовано је приближно 200 кадета Војне академије.
Мајор Милан Бурмуџија потврдио је одбрамбени бедем у Сремској Митровици за сада издржава висок водостај Саве, који се смањио са историјских 682 на 675 сантиметара, уз напомену да је недостајало од 30 до 35 сантиметра да се вода прелије преко бедема и поплави цео град.
У подизању одбрамбеног насипа у Сремској Митровици, на организацији и подизању бедема, радило је приближно 120 војника и 30 официра и подофицира Војске Србије, навео је Бурмуџија.
У одбрани града, како је подсетио, ангажована је Прва бригада Копнене војске, као и припадници дивизиона самоходних ракета, тенковског и механизованог батаљона.
Командант Речне флотиле пуковник Андрија Андрић изјавио је да више нема потребе за ангажовањем амфибија у Обреновцу, као и да ће оне бити упућене у Шабац. Амфибијама су јуче из Обреновца евакуисане 2.072 особе.
Специјална бригада и данас је ангажована у великом броју општина. Специјалци помажу грађанима Обреновца, Шапца, Свилајнца и Дољевца, а у приправности су и тимови за евакуацију на аеродрому Батајница.
На помоћи становништву ангажовано је више од 1.600 припадника Војске Србије, додаје се у саопштењу.