У саопштењу се прецизира да у овој акцији учествују и психолози Министарства здравља, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства унутрашњих послова и Министарства рада, запошљавања и социјалне политике.
Психолози Министарства одбране и Војске Србије су у директној вези са Департманом за психологију Факултета за медије и комуникације, који је оперативни носилац активности формирања стручних тимова за одрасле и младе, као и са Уницефом и Центром за интерактивну педагогију, који су носиоци организације стручних тимова за децу.
Сви актери акције “Психолошка прва помоћ” су у координацији са Градским секретаријатом за социјалну заштиту и Црвеним крстом.
Психолози Министарства одбране и Војске Србије учестоваће у пружању психосоцијалне подршке евакуисаним лицима, спасилачким екипама и екипама које ће вршити санацију терена.
Подршку акцији пружили су Друштво психолога Србије, Институт за ментално здравље, Факултет безбедности и друге здравствене и академске институције.
Координација свих активности биће организована преко психолошког кол центра, који се налази на Војно-медицинској академији, где ће се прикупљати подаци о заинтересованим стручњацима – психолозима и психијатрима, који желе да учествују у у акцији “Психолошка прва помоћ”.
Број телефона на који могу да се пријаве заинтересовани стручњаци сваког дана, од 8 до 20 часова, је 064/ 87-43-039.
Наредних дана биће отворена и СОС линија, као вид психосоцијалне подршке евакуисаним и угроженим лицима, додаје се у саопштењу.