Богосављевић-Бошковић је указала на то да, поред штете нанете пољопривреди, постоје и велика оштећења водопривредне инфраструктуре.
Она је навела да су нарочито оштећени одбрамбени насипи и системи за водоснабдевање, који захтевају хитну санацију како би се заштитили од будућих падавина мањих размера, које би могле да изазову нове поплаве.
Девенпорт је представио доступне фондове за помоћ поплављеним подручјима, какав је Фонд солидарности ЕУ, за чија средства ће држава аплицирати, као и одмах доступна неискоришћена средства из претприступног фонда ЕУ.
Та средства, како је истакао, износе до 30 милиона евра, а алоцирала би се за приоритетне пројекте ради санације настале штете.
Он је истакао значај даљег планирања и улагања у инфраструктурне пројекте у области животне средине, где упркос бројним тешкоћама у спровођењу текућих пројеката и даље постоји велика потреба за унапређењем инфраструктуре у области управљања водама и отпадом, у складу са стандардима ЕУ.
На састанку су разматрана и питања везана за процес европских интеграција, од недавно одржаних скрининга до отворених питања између Републике Србије и ЕУ у области пољопривреде и животне средине.
Богосављевић-Бошковић је изразила захвалност ЕУ и земљама чланицама на пруженој помоћи, као и наду да ће последице поплава бити саниране у што скоријем периоду како би ресорно министарство наставило да ради у пуном капацитету, уз посвећеност процесу европских интеграција, наводи се у саопштењу Министарства пољопривреде и заштите животне средине.