У саопштењу Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре наводи се да је на састанку закључено да се започети пројекти морају реализовати знатно ефикасније како би се надокнадило кашњење у изградњи.
Михајловић је упознала делегацију ЕИБ-а, коју је предводио шеф Одељења за западни Балкан Доминик Курбен, са тим да директна штета причињена саобраћајној, телекомуникационој и енергетској инфраструктури износи приближно 300 милиона евра.
Према њеним речима, на толику суму је прелиминарно процењена и штета причињена локалним самоуправама.
Приоритет Владе, како је нагласила, биће санација штете на путној инфраструктури која мора бити завршена до октобра, као и изградња нових стамбених објеката за грађане чије су куће потпуно уништене у поплавама.
Упоредо с тим, ресорно министарство ће заједно са државним предузећима учинити све да се убрза реализација започетих пројеката на Коридору 10, обилазници око Београда и железничкој инфраструктури, где је у претходном периоду било значајног кашњења, поручила је она.
Курбен је поновио да је ЕИБ спремна да, у координацији са Светском банком, Европском банком за обнову и развој и Европском комисијом, подржи напоре Србије да што пре санира штету причињену у поплавама.
Он је прецизирао да би се подршка огледала, пре свега, у могућности да се део средстава од зајмова који су већ у процедури, а намењени су рехабилитацији путева и унапређењу локалне инфраструктуре, преусмери за санацију путне и друге инфраструктуре оштећене у поплавама.
Кад буду урађене коначне процене штете, ЕИБ је спреман да поведе разговоре са Владом и о евентуалним новим зајмовима, као и о подршци новим пројектима које Министарство планира да спроведе током свог мандата, закључио је Курбен.