Гашић је том приликом рекао да ће, уколико буде потребе, број војника ангажованих на уклањању штете бити повећан, али да би, према садашњим извештајима, ситуација у том месту требало да се знатно побољша у наредна четири дана.
Он је навео да би онда у том случају припадници Војске Србије могли да се пребаце за Текију, где су последице поплава и број угрожених кућа далеко већи.
Министар је објаснио да је првобитна намера била да они у селу Бољетин физички помогну у санирању кућа, попут изношења намештаја, али да је то проширено и на рашчишћавање дворишта од нанетог муља и земље.
Вулин је истакао да су представници Центра за социјални рад обишли децу у хранитељским породицама и социјално угрожене у том месту, уз напомену да је направљена процена настале штете.
Он је нагласио да се ресорно министарство прикључило конвоју хуманитарне помоћи који је покренуло Министарство одбране, и додао да су запослени у том министарству сваки дан на угроженом подручју.
Министар је упутио апел свим радно способним корисницима социјалне помоћи да се активно укључе у санирање последица поплава на својој територији.
Командант Штаба за ванредне ситуације општине Мајданпек Дејан Вагнер оценио је да је село Бољетин највише погођено у тој општини, и додао да је у поплави од пре недељу дана страдало и село Орешковица код Доњег Милановца.
Вагнер је указао на то да ће ово село, након завршетка санације у Бољетину, бити приоритет, а радиће се на поправци оштећених потпорних зидова и клизишта.
На срећу, штета је далеко мања него у Бољетину, при чему је поплављено неколико кућа, оштећен део пута, а појавило се и неколико клизишта, рекао је он.
Гашић и Вулин су данас обишли и радове на санацији у Текији.