Вучић је на отварању Француско-српског бизнис форума у Палати Србија истакао да компаније из Француске у нашој земљи чека пуна политичка и економска стабилност, и поручио да је Србија добро место за француске инвеститоре, да би желео још већи број француских фирми у Србији, као и да се постигну резултати у кратком року.
Србија и Француска су пријатељи и са премијером Валсом сам разговарао о најконкретнијим економским пројектима јер је потребно да се са поља пријатељства пређе на економске теме и на конкретно решавање проблема грађана, указао је председник Владе Србије.
У Србији данас послује 91 француска фирма која запошљава 10.000 људи, подсетио је Вучић и поручио да очекује да оне запосле двоструко више људи, имајући у виду све боље услове за улагање у Србији.
Према његовим речима, укупна економска размена двеју земаља прелази 700 милиона евра, при чему је Србија извезла 256,6 милиона евра у Француску, што је десетогодишњи максимум, а увезла робу вредну више од 400 милиона евра.
Вучић је рекао да је Француска једна од првих земаља која је дошла у Србију након 2000. године, и поручио да су у нашој земљи сви поносни на "Мишлен", "Лафарж" и друге француске компаније.
Премијер Србије је, с обзиром на то да су у Србији 502 предузећа у процесу приватизације, рекао да очекује веће учешће француских фирми у том процесу.
Он је навео да је са Валсом разговарао и о великим инфраструктурним пројектима, да је било речи и о Аеродрому "Никола Тесла" у Београду, који има процентуално највећи раст броја путника у Европи и где постоји потреба за новом пистом, коју би Србија могла да изгради са француским партнерима.
Такође, како је истакао, са гостима из Француске је разговарао и о метроу у Београду, уз напомену да меморандум који постоји треба да буде обавеза и да би након мера фискалне консолидације које Србија спроводи и учинка који оне буду донеле могло да се крене у његову изградњу.
Вучић је у прилог томе да је Србија веома добро место за француске инвестиције навео да је наша земља донела добар Закон о раду, али и законе о приватизацији и стечају, као и да је прва земља југоисточне Европе која је самоиницијативно, без притиска споља, храбро кренула у мере фискалне консолидације.
Желимо да допринесемо напретку и да створимо услове за улагање француских компанија. Мислим да смо и најбољим могућим субвенцијама помогли рад француских компанија каква је, на пример, компанија "Мишлен", поручио је премијер Србије.
Такође, како је подсетио, Србија има слободну трговину и са земљама ЕУ, Руском Федерацијом, Казахстаном и Турском, и једина је земља овог дела света која има добру сарадњу са земљама ЦЕФТА, са којима бележи изражен суфицит.
Премијер Француске Мануел Валс саопштио је да је Француска на 10. месту по директним инвестицијама у Србији, и оценио да има простора за побољшање економске сарадње, коју би требало удвостручити.
Видимо да овде имамо простор за побољшање односа, али је пред нама пуно посла, истакао је Валс.
Он је указао на то да економски односи двеју земаља нису на задовољавајућем нивоу, али да напредују, и навео податак да је за 37 одсто повећан извоз у Француску, што је добро за економију Србије.
То значи да политика за коју определила Влада Србије доноси резултате, закључио је премијер Француске.