Шарчевић је, говорећи о плановима Министарства просвете у наредном периоду, поручио присутнима да постоје јасни циљеви, али да су за озбиљне реформе потребне темељне припреме, додавши да ће они бити учесници у тим променама.
Према његовим речима, међу променама које се могу очекивати у основним школама већ од следеће школске године јесу увођење информатике и предузетничког васпитања, као и свакодневних спортских активности.
Шарчевић је, такође, поновио неопходност обуке и стручног усавршавања наставника и директора школа.
Састанку, који је одржан у згради општине Прокупље, присуствовало је и руководство ове локалне самоуправе, при чему је министар претходно разговарао са председником општине Прокупље Александром Симоновићем и његовим сарадницима.
Он је обишао и Дом ученика средњих школа у Прокупљу, а директор дома Јелена Вуковић упознала га је са радом ове установе у којој је смештено 140 ученика са југа Србије, као и са актуелним пројектима који имају за циљ унапређивање стандарда у дому и побољшање услова живота и рада ученика.
Министар је посетио и Техничку школу у Прокупљу, за чију је реконструкцију део средства издвојило и ресорно министарство, а обишао је и специјализоване учионице у којима су ученици изводили практичну наставу.
Директор Техничке школе Миодраг Ђуровић рекао је да су у школи заступљени образовни профили који су веома блиски дуалном образовању и лако применљиви у пракси.
Ђуровић је навео да се практична настава, поред извођења у лабораторијама и кабинетима у школи, обавља и у локалним државним и приватним предузећима.