Милосављевић је после састанка са председником Извршног већа Војводине Бојаном Пајтићем и представницима војвођанских удружења земљорадника, одржаном у Конгресном центру Новосадског сајма, истакао да обећане премије неће бити исте за све пољопривредне културе јер ће неки усеви имати предност, али ће у просеку износити 100 евра по хектару.
Он је изразио очекивање да ће до краја јуна буџет за 2007. годину бити усвојен и додао да је логично да се од другог полугодишта крене са спровођењем предвиђених мера аграрне политике.
Говорећи о овогодишњој производњи пшенице, министар је навео да су временски услови за ову пољопривредну културу повољни и напоменуо да очекује добар род, отприлике на нивоу прошлогодишњег, тако да неће бити проблема у тој области.
Истовремено, Милосављевић је прецизирао да Србија тренутно има приближно 480.000 тона залиха прошлогодишњег рода пшенице и указао на то да ће цену, као и до сада, формирати однос понуде и потражње.
Пајтић је изразио задовољство тиме што је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде дошао у Нови Сад како би са пољопривредницима и представницима покрајинске Владе постигао договор о наредним корацима у области пољопривреде.
Он је пренео да је на састанку са министром било речи о разним субвенцијама - по хектару, грлу стоке, о давању у закуп државног земљишта, и нагласио да је Милосављевић показао разумевање за оно што су били заједнички захтеви пољопривредника и Извршног већа.
Такође, Пајтић је рекао да је министар спреман на то да се субвенције по хектару обрађеног пољопривредног земљишта дају индивидуалним пољопривредним газдинствима, а не онима који имају десетине хиљада хектара, као и да је показао разумевање за то да се пољопривредно земљиште издаје у закуп у два круга.
Овим потезом направили бисмо систем по којем ће у првом кругу у лицитацији моћи да учествују само пољопривредници из одређене општине, што је велики корак који спречава даљу тајкунизацију пољопривреде у Србији, објаснио је председник Извршног већа Војводине.
Према његовим речима, најбоље би било да се премије дају кроз регрес за гориво, семе и ђубриво, будући да је то најсигурнији начин да помоћ дође до правих произвођача и оних који обрађују оранице.
Састанку су присуствовали и министар заштите животне средине у Влади Србије Саша Драгин и представници удружења пољопривредника из Суботице, Алибунара, Бечеја, Бачког Петровца, Врбаса, Чуруга, Силбаша и других места.