Димитријевић је рекао да је прошле године за развој бањског и климатског туризма издвојено само два милиона евра, и додао да би ове године та сума требало да буде знатно већа.
Према његовим речима, Србија би већ у овој години реално могла да инкасира 300 милиона евра од туризма. Он је објаснио да је за остварење тог циља неопходно уложити приближно 100 милиона евра у обнову смештајних објеката и развој те гране привреде.
Димитријевић је подсетио на то да је Министарство већ покренуло акцију под називом "
Купујмо домаће - обновимо Србију", и навео да је тиме упућен и позив грађанима Србије и Црне Горе да одмор проводе у нашим бањама и одмаралиштима.
Он је навео да би до средине ове године Скупштини Србије требало да буде достављен закон о туризму у бањама и скијалиштима, који ће уз пратеће прописе бити добар правни оквир за будуће стратешке задатке развоја туризма.
Министар је најавио да ће на овогодишњој туристичкој берзи бити организован и округли сто на тему "Менаџмент у бањском туризму", и навео податак да су до сада, у приближно 40 бања Србије, приватизована само четири хотела.
Димитријевић је истакао да би процес приватизације у туризму требало да буде убрзан, и то нарочито у бањским и климатским местима, јер се у њима годишње
остварује трећина девизног прихода.
Председник Удружења бања Србије Метеја Мијатовић рекао је да на овогодишњој берзи бања учествује 140 домаћих и иностраних излагача, и навео да су међу њима представници туристичких привреда Босне и Херцеговине, Републике Српске, Мађарске, Грчке, Словачке и Чешке. Он је такође подсетио на то да је Удружење бања Србије примљено у чланство Европског удружења бања.