Лончар је објаснио да се тим путницима посвећује посебна пажња, а да се сви остали контролишу у зависности од тога из којих земаља долазе.
Водимо рачуна и о граничним прелазима и у контакту смо са свим људима који прате токове кретања група које су прешле граничне прелазе јер тренутно у Србији бораве разне делегације, додао је министар.
Он је поручио да нема потребе да се наши грађани прегледају ако иду у неке друге земље из Србије, у којој није детектован ниједан случај коронавируса.
Према његовим речима, нема потребе ни да се сваки дан излази у јавност ако постоји неки сумњиви случај, будући да би то само подигло тензију, а обично се након неколико сати анализом утврди да није у питању коронавирус.
Ако неко мисли да има симптоме коронавируса, како је додао, на сајту Министарства здравља и Института "Батут" налази се број телефона путем којег могу да се добију неопходне информације.
Такође, свако може да се јави најближем институту здравља. Ако нека особа сумња, а била је у Кини или има симптоме, довољан је један позив и на њену адресу ће доћи специјализована хитна помоћ, којом ће бити превезена на прегледе, навео је министар.