Михајловић је на састанку, којем је присуствовала и амбасадорка НР Kине у Србији Чен Бо, истакла да је брза пруга Београд–Будимпешта стратешки најважнији пројекат за нашу земљу и да су сви пројекти које Србија и Kина заједно реализују симбол пријатељства и добрих односа двеју земаља.
Ресорно министарство управља пројектима вредним 15 милијарди евра, од чега су пројекти са НР Kином вредни седам милијарди евра, указала је она.
Према њеним речима, пријатељство председника двеју земаља говоре у прилог овако високим кинеским инвестицијама и представљају велику одговорност да сви пројекти буду изведени по уговореном квалитету и динамици.
Изградња ове брзе пруге је наш најважнији пројекат и очекујем да све буде изведено у предвиђеним роковима. Радује нас што ћемо следеће године на јесен од Београда до Новог Сада путовати за мање од пола сата, поручила је Михајловић.
Потпредседница Владе указала је и на веома успешну и професионалну сарадњу са Амбасадом НР Kине у Србији и представницима свих кинеских компанија које раде у нашој земљи, наводећи да ће Министарство, као и до сада, бити ту да пружу неопходну помоћ и подршку.
Ју Гуођенг је исказао захвалност Михајловић на континуираној подршци коју Влада Србије и Министарство све време пружају кинеском извођачу, уз уверење да ће сви радови бити завршени по уговореној динамици и по европским и светским стандардима.
Он је пренео да је дошао у Србију како би се на терену уверио у динамику и напредак радова, и у складу са тим истакао да је динамички план реалан и да ће у договореним роковима посао бити завршен.
У складу са потребама и актуелном ситуацијом реорганизујемо ресурсе на терену – од радне снаге, преко опреме и механизације, до припреме материјала. Наша компанија има огромно искуство и желимо да своје знање и технологију пренесемо и у Србију, поручио је Гуођенг.
Михајловић је свом саговорнику поклонила азбуку у златовезу, рад жена које у оквиру иницијативе Kоординационог тела за родну равноправност, Етно-мреже и НАЛЕД-а „Упослимо 1.000 жена у руралним подручјима“ израђују традиционалне рукотворине као део спрског културног наслеђа.