Антић, који је у друштву в.д. директора „Електропривреде Србије“ (ЕПС) Александра Обрадовића обишао ТЕ „Колубара“, рекао је да је пожар угашен брзом и ефикасном реакцијом запослених у ЕПС-у и ватрогасних и спасилачких екипа, чиме су спречене веће последице.
Он је нагласио да је тренутно отежан рад у термоелектранама „Никола Тесла“ јер је угаљ мокар, и додао да због катастрофалне ситуације у Обреновцу многи запослени раде већ неколико смена без прекида.
Обрадовић је најавио да ће након престанка падавина почети испумпавање воде из електране, трафо ће бити премошћен и електрана спремна за производњу.
ЕПС је показао да и у најтежим условима одржава стабилност енергетског система, истакао је он и додао да је приоритет стабилизација дистрибутивног система и производње.
Према његовим речима, посебна пажња сада ће бити усмерена на Рударски басен „Колубара“ како би се поново покренула производња угља и осигурала стабилност система.
Привредно друштво Хидроелектрана „Ђердап“ предузима све неопходне мере како би се испуштањем воде на највећој дунавској електрани смањио ниво водостаја низводно од Београда.
Све ове ванредне мере имају за циљ да се што брже прихвате воде из Саве, Дрине, Мораве и других притока.
У овом тренутку доток Дунава је 11.000 кубих метара у секунди, а испушта се 13.500 кубих метара.
Разлика између два нивоа Дунава на ХЕ „Ђердап 1“, горњег и доњег, износи приближно 21,5 метара, или шест метара мање од номиналног, а 14 метара од максималног.
Кота горњег Дунава код реке Нере одржава се стабилно и према међудржавном уговору, док је на самој електрани кота близу минимално технички дозвољеног нивоа.
Све је то утицало на производњу која је смањена за готово четвртину и сада износи само 738 мегават-часова.
Уведено је непрекидно дежурство на свим виталним објектима и у овом тренутку најважније је да се утиче на смањење водостаја у акумулационим језерима, док су производни резултати у другом плану.