Богосављевић-Бошковић је, приликом обиласка радова на санацији водних објеката за уређење водотока, заштиту од поплава, ерозије и бујица, као и за наводњавање, навела да укупна вредност извршених радова износи 212 милиона динара.
Она је подсетила на то да су након повлачења воде после прошлогодишњих мајских поплава припремљени пројекти санације за 55 најугроженијих локација, за које је из буџета Републике Србије издвојено милијарду и шесто хиљада динара, од којих је утрошено укупно милијарду и четири стотине осамдесет хиљада динара.
Према њеним речима, током тих поплава на територијама општина Крупањ, Осечина и града Ваљева забележене су ванредно велике штете, како урбаних делова градова, тако и објеката путне привреде, комуналне, телекомуникационе инфраструктуре, пољопривредних добара и насеља.
У поплавном таласу су изграђени заштитни системи били на озбиљном тесту издржљивости, али су претрпели оштећења у толикој мери да више нису били у функцији, указала је Богосављевић-Бошковић и додала да је потребно да се, у сарадњи са локалном самоуправом, сви системи одбране у наредном периоду учине ефикаснијим.