Аутор:
infobiro.tv
Богосављевић-Бошковић је, на седници Одбора за пољопривреду Скупштине Србије, нагласила да ће држава помоћи пољопривредницима да санирају последице ове непогоде, и додала да комисија од данас на терену процењује штету.
Она је навела да су више од 80 одсто поплављених површина у Ариљу били малињаци, као и да је са већег дела вода повучена, али да ће стручњаци донети процену колико су они оштећени.
У Лучанима су штете углавном на њивама, и то од бујичних токова који су нанели песак, шљунак и камен, тако да ће земљиште, будући да нема хемијских материја, моћи да се приведе намени, указала је Богосављевић-Бошковић.
Према њеним речима, у Краљеву, Трстенику и Врњачкој Бањи поплављене површине су углавном биле под пшеницом – више од 40 одсто, 10 одсто је чинило крмно биље, а 50 одсто земљишта било је припремљено за сетву.
Богосављевић-Бошковић је нагласила да је најважније да нема људских жртава, уз оцену да причињена штета неће бити ни приближна оној из маја 2014. године.
Она је навела да је током јучерашњег обиласка Лучана и Ариља било речи о томе да до поплава не би дошло да су бране у том крају биле завршене.