Недимовић је након разговора са произвођачима меда у Гаџином Хану, који се тим послом баве професионално и из хобија, рекао да је пчеларима одао признање на томе што су се међусобно повезали и покушавају да направе погон где би паковали свој мед и одакле би га пласирали на домаће и инострано тржиште.
Ово је јединствен пример где се људи који се баве истом производњом сами повезују и покушавају да направе нешто што ће им дати додату вредност и што ће им донети много више новца него што су имали до сада, истакао је министар.
Према његовим речима, потражња за српским медом је велика и ово удруживање произвођача из Гажиног Хана, Бујановца и Алексинца, али и из других градова у Србији, допринеће томе да се производња меда у Србији још више повећа.
Он је нагласио да ће Министарство пољопривреде различитим мерама подршке, као што су субвенције по кошници или за набавку опреме која се примењује у пчеларству, помоћи да се та производна грана развије, уз подсећање на то да се тренутно враћа 40 одсто уложених средстава у набавку опреме и да се даје 600 динара подстицаја по кошници.
Недимовић је указао на то да се у најсиромашнијим општинама Србије пчеларима враћа 55 одсто уложених средстава за набавку опреме, уз напомену да се 32 општине јавило на позив пчелара локалним самоуправама да им доставе понуде за изградњу погона за паковање меда.